na protější straně Jedovnického rybníka se nachází kemp, kde jsou různá společenská vyžití, jako například minigolf, dětská hřiště, možnost zapůjčení paddleboardu, v blízko je možnost pronájmu hřiště na beach volejbal, nohejbal, přímo u rybníka je nově wakepark ( vodní lyžovaní, kdy Vás po hladině táhne vlek), různá občerstvení, od točených zmrzlin po vyhlášené langoše či pizzu.
Kousek od chaty se nachází obrovské množství hospod, restaurací, kiosků, které nejlépe sami objevíte při procházkách krásným prostředím jedovnického rybníka.
Punkevní jeskyně provozuje Správa jeskyní České republiky. Ročně je navštíví 200 000 turistů, což je činí nejnavštěvovanějším jeskynním systémem v Česku. Jsou jedinou zpřístupněnou jeskyní v Česku s podzemní plavbou pro návštěvníky.
Prohlídková trasa
Prohlídková trasa začíná v Předním dómu (4 m dlouhý stalaktit Strážce, stalagnát Salmův sloup, Zrcadlové jezírko), odkud se po projití sifonem stoupá po schodech do Reichenbachova dómu. Následuje sestup Stalagmitovou chodbou do Zadního dómu (dvojice stalagmitů Trpaslík a Váza s rovnou plochou na vrcholu, skupina Turecký hřbitov a dlouhý stalaktit Jehla). Dále se prochází síní U Anděla (mohutný stalagnát kombinovaný s rozměrnými sintrovými kůrami a záclonami) a odtud se 100 m dlouhou raženou štolou vchází na dno propasti Macocha. Ze dna propasti se sestoupí k přístavišti a následuje podzemní plavba po říčce Punkvě se zastávkou v Masarykově dómu (velké množství brček a hůlkových stalaktitů, mohutný prosvětlený stalagnát Husův sloup). Plavba končí v místech vývěru Punkvy. Délka zpřístupněné trasy činí 1250 m.
Jeskyně Balcarka leží v severní části Moravského krasu, v malebném úseku Suchého žlebu u Ostrova u Macochy, v přírodní rezervaci Balcarova skála – Vintoky. Je to úchvatný labyrint chodeb, dómů a propastí s bohatou a mnohotvárnou krápníkovou výzdobou. Jeskyně Balcarka leží v severní části Moravského krasu, v malebném úseku Suchého žlebu u Ostrova u Macochy, v přírodní rezervaci Balcarova skála – Vintoky. Je to úchvatný labyrint chodeb, dómů a propastí s bohatou a mnohotvárnou krápníkovou výzdobou.
Kateřinská jeskyně
Kateřinská jeskyně se nalézá na začátku Suchého žlebu. Je součástí výtokové jeskyně, o čemž svědčí nápadné stopy po proudících vodách a jejich erozní činnosti. Kateřinská jeskyně byla též bohatým nalezištěm kostí pleistocénních zvířat, především medvědů.
Sloupsko-šošůvské jeskyně
Sloupsko-šošůvské jeskyně jsou komplexem dómů, chodeb a podzemních propastí vytvořených ve dvou patrech. Jeskyně se nacházejí na jižním okraji městečka Sloup. Patří do systému Amatérských jeskyní, což je nejdelší jeskynní systém v ČR.
Jeskyně Výpustek
Jeskyně Výpustek se nachází ve střední části Moravského krasu na levé straně Křtinského údolí. Jeskyně je tvořena zejména fosilními partiemi někdejšího podzemního toku Křtinského potoka. Jeskyně je přístupná, nicméně se jedná o starý vojenský kryt bez krápníkové výzdoby.
ZŘÍCENINA HRADU BLANSEK
krásným místem v moravském krasu je také okolí zříceniny Blansek, které je pouhých 1,5 kilometru od propasti Macocha.
Novodobé symboly ochrany přírody Moravského krasu, to je vláček mezi Skalním mlýnem a Punkevními jeskyněmi a lanovka k hornímu Můstku propasti Macocha. Díky logickému začlenění do systému pohybu návštěvníků v nejexponovanější části Moravského krasu se podařilo vyčlenit automobilovou dopravu z tohoto jedinečného území. Věřte, že se Vám zatají dech, až pojedete lanovkou na Macochu a uvidíte, jaké převýšení překonáváte.